Biblioteka Drukuj

Godziny otwarcia biblioteki dla czytelników:

poniedziałek  8:00 – 14:35
wtorek  9:40 – 13:40
środa  9:40 – 14.35
czwartek 9:40 – 14:35
piątek  8:00 – 13:40

Czytelnia Multimedialna służy do poszukiwania informacji, pracy, nauki, utrwalania wiadomości, więc nie ma zapisów na „granie” na komputerach. Komputery są dostępne codziennie od 4 lekcji do końca pracy biblioteki szkolnej, z wyłączeniem godzin, gdy w bibliotece odbywają się planowe zajęcia edukacyjne (zapisy u nauczyciela bibliotekarza). Komputer dyżurny z dostępem do Internetu czynny jest cały dzień.

W środowe popołudnia, godz. 15:20 – 16:20 biblioteka zaprasza na zajęcia Tu się uczę!  - można podczas nich popracować nad projektem grupowym, skorzystać z pomocy  w odrobieniu lekcji, rozwinąć zainteresowania, wziąć udział w treningu twórczości.

DLA RODZICÓW PIERWSZOKLASISTÓW:
Każdy uczeń jest czytelnikiem biblioteki szkolnej, nie trzeba się do niej zapisywać. Korzystanie z księgozbioru jest bezpłatne a za zgubienie/zniszczenie wypożyczonej książki obowiązuje zasada dostarczenia tego samego tytułu.
Uczniowie klas pierwszych mogą odwiedzać bibliotekę, ale wypożyczenia zaczną się na przełomie I i II semestru, po zajęciach wprowadzających do biblioteki i uroczystym pasowaniu na czytelnika.  We wtorkowe poranki nauczyciel bibliotekarz zabiera grupkę chętnych świetliczaków na Czytanie na bibliotecznym dywanie,  czyli zajęcia czytelniczo – plastyczno – ogólnorozwojowe.

mgr Ewelina Zawadzka

Polecam Wam stronę internetową www.wolnelektury.pl - znajdziecie na niej książki w formie elektronicznej, które można czytać on - line.

Znani bibliotekarze

REGULAMIN ŁACZNIKÓW:

1.      Łącznicy systematycznie prowadzą zeszyt łączników na podstawie  kart czytelnika, rejestrując co miesiąc:

- ilość przeczytanych książek

- uczniów przetrzymujących książki

2.      Łącznicy analizują czytelnictwo klasy za miniony miesiąc na początku kolejnego miesiąca, przed lekcjami, po lekcjach, za zgodą wychowawcy - na godz. wychowawczej, ale nigdy podczas przerwy!

3.      Łącznicy proszeni są o wprowadzanie do biblioteki nowych uczniów przychodzących w ciągu roku a także przypominanie o zwrocie książek uczniom odchodzącym ze szkoły w ciągu roku.

4.      Łącznicy informują klasę o nowościach książkowych w szkolnej bibliotece i wydarzeniach bibliotecznych (konkursach, imprezach itp.) a także podają bibliotekarzowi tytuły książek, których zakup proponują uczniowie.

5.      Zeszyty łączników przechowywane są w bibliotece.

« < Wrzesień 2017 > »

Wyprawka kl. 1